The Hunger Games
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер Tumblr_lzytp70IfZ1qhxeqh


Join the forum, it's quick and easy

The Hunger Games
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер Tumblr_lzytp70IfZ1qhxeqh
The Hunger Games
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер Icontexto-inside-facebook%25255B1%25255D
Вход

Забравих си паролата!

Administrators
.▲Sue Flemming
Amelia Shepherd.ღ
Alexander Flemming
Latest topics
» Заети и Запазени Ликове
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСъб Авг 10, 2013 11:55 am by Robbie.

» Запази Лик;
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСъб Авг 10, 2013 11:49 am by Robbie.

» Тук пускайте вашите банери
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyВто Сеп 25, 2012 10:49 pm by Ема Хънт

» Официалния форум на издателство "Колибри"
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСъб Май 19, 2012 12:00 pm by Кристиан ДеКасас

» Magic War RPG
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСъб Май 12, 2012 2:36 pm by Robbie.

» The White Lotus
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСъб Май 12, 2012 2:35 pm by Robbie.

» Търся тук и там за моето РП другарче
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyСря Май 02, 2012 1:34 pm by Примроуз Джъсттинс

» Смяна на име
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyПон Апр 30, 2012 12:08 pm by Paige Vorte.

» Примроуз Джъсттинс
Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер EmptyПон Апр 30, 2012 10:31 am by Royal King


Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер

Go down

Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер Empty Мис Амели-Ейнджълс Зандър Пиер Францис Мартин дьо Лафер

Писане by Мис Амели-Ейнджълс Пон Апр 09, 2012 3:20 pm

Момичетата винаги си мечтаят да бъда принцеси. Да имат голям замък от бял мрамор, красив принц и цяла купчина слуги, на които да дават заповеди. За да може сутрин, когато се събудят, някой да ги облича и да им носи закуска в леглото. А вечер, когато се къпят, да има кой да им изтърка гърба и да ги завие.
За мен тази мечта винаги е била абсолютна простотия. Никога не съм искала да притежавам синя кръв, нито пък да се намирам в центъра на едно толкова глупаво и остаряло патриархално общество. Но както винаги, човек не получава това, което иска и късметът за едни е проклятие за други.
Но нека не ви говоря така на посоки. По-лесно би било сами да се уверите.

- Amelie, ton comportement, c’est insupportable!*
Усмихнах се едва-едва, въпреки че полагах неистови усилия да остана сериозна. Въртях златния пръстен между ръцете си и бях забила поглед в него, защото знаех, че ако вдигна очи само ще влоша нещата.
- Amelie,est-ce que tu m’ecoute?!**
- Oui, papa - отвърнах спокойно - J’ai compris tout. Mais tu peux parler en anglais,oui?***
Баща ми ме погледна с нещо средно между съжаление и объркване.
- Амели, скъпа ,ти си едва на 13 ,а вече вгорчаваш живота на всички в тази къща. - той дойде и ме прегърна през раменете - Ти си още дете, миличка, знам, но все пак трябва да започнеш да поемаш някой отговорности. Единствено пакости са ти в главата! - въздъхна тежко - Обичам те, но искам да спазваш правилата ми. Не мога да понеса срама отново да те открият да тичаш със селските момчета навън! Ти си дама, за бога, дама!
Погледнах го през сълзи.
- Срамуваш се от мен?
Баща ми поклати глава.
- Не е това, миличка, но искам да се държиш както подобава за бъдеща графиня. Всичко това остава за теб. И знам, че нещата са се променили от едно време, когато благородниците бяха сила, но синята кръв си е синя кръв и не искам да забравяш това!
Изсмях се, отмятайки глава назад.
- Татко, ако искаш да се подчиняваш на обществото, давай! Аз обаче не мога.
Затичах се навън и въпреки пороя и бурята, продължих да бягам докато не стигнах гората.

* - Амели, поведението ти е непоносимо!
** - Амели,слушаш ли ме изобщо?
** - Да,татко. Разбрах всичко. Но можеш ли да говориш на английски?


// ще дописвам
Мис Амели-Ейнджълс
Мис Амели-Ейнджълс
Вишето общество
Вишето общество

Брой мнения : 9
Join date : 04.03.2012

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите